سخن روز /
با حضور مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران هجدهمین جلسه شورای هماهنگی مدیران ستادی و استانی با دستور کار تعاونیها و تشکلهای موفق استانی برگزار شد
به گزارش پات؛ محمدعلی نیکبخت رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در هجدهمین جلسه شورای مدیران با اشاره به حضور و مشارکت مدیران و نمایندگان تشکلها در این جلسات، گفت: ما تصمیمات را با خرد جمعی و گروهی میگیریم و با قدرت تشکلهایمان توان و ظرفیتی بیش از یک وزارتخانه داریم.

⬅️مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی با اشاره به فعالیت ها و اقدامات شاخص انجام شده در حوزه کشاورزی، تصریح کرد: این مهم نتیجه زحمات تشکلها بوده و کار سازمان مرکزی تعاون روستایی به تنهایی نبوده است.

⬅️نیکبخت گفت: فعالیت های شاخص خوبی به عنوان مدل و الگو در سطح کشور آغاز شده اما به نسبت امور برجا مانده و ظرفیتهای بالقوه ای که در سطح تعاونیهای کشور موجود است قابل قیاس نیست .

⬅️وی تصریح کرد: ما نیز باید تشکلها را باور کرده و با تفویض اختیار به آنها در سیاست گذاری ها و تصمیم گیریها دخالت دهیم.

⬅️نیکبخت با تاکید بر اینکه در خریدهای توافقی دچار مشکل هستیم، تصریح کرد: برای فرآوری و توسعه صنایع تبدیلی، تکمیلی، مواد غذایی و صنایع کشاورزی کمبود و عقب ماندگیهایی وجود دارد که باید با استفاده از ظرفیت و یاری تشکلها این مهم را به سرانجام برسانیم.

⬅️به گفته وی، مهمترین وظیفه سازمان مرکزی تعاون روستایی تنظیم بازار است که دراین مبحث باید قبل از ابلاغ سایر دستگاهها به کمک تشکلها به یاری کشاورزان برویم و با ایجاد تعادل و توازن بین تولید کننده و مصرف کننده در جهت تنظیم بازار گام موثری برداریم.

⬅️در ادامه جلسه حجت السلام والمسلمین قبادی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، با اشاره به سخنان بنیانگذار انقلاب اسلامی، گفت: با انجام وظیفه، مسئولیت پذیری و پیگیری امور محوله اگر مسئولیتی را پذیرفتیم انجام آن مخاطرات و زحماتی نیز دارد که باید با توکل به پیش برویم.

⬅️رضا نامنی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: در خصوص برنامه هفتم، می بایست احکام برنامه ششم را به عنوان مبنا قرار دهیم و در این ارتباط بعضی از موارد یا بندها ممکن است ابقاء یا اصلاح و یا پیشنهاد جدیدی به این مفاد اضافه شود.

⬅️وی تصریح کرد: در بحث وصول مطالبات سازمان از استانها، خواستار پیگیری و جدیت بیشتر تا وصول مطالبات از برخی استان ها هستیم.

⬅️هادربادی عضو موظف هیات مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در ادامه این جلسه ضمن تقدیر از مدیران این سازمان در استان های مرکزی و گلستان، گفت: سازمان تعاون روستایی این استان ها با تکیه بر منابع استانی کارهای مهمی در بحث زیر ساختها، بذر، سرد خانه ها و....انجام داده‌اند.

⬅️وی از استان ها خواست تا فرصتها و قوت ها ی حوزه کشاورزی استان و تعاون روستایی را احصا کرده و بر اساس آن برنامه ریزی کنند.

⬅️عضو موظف هیات مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با اشاره به منابع تسهیلاتی موجود در استان ها، افزود: منابع تسهیلاتی بسیاری به مانند تسهیلات تبصره 18 یا بنام صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری بخش کشاورزی و صندوق ایرانیان در استانها وجود دارد که میبایست از آنها استفاده شود.

⬅️عضو موظف هیات مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی افزود: مدیران استانها پیشنهادات و نظرات خود در ارتباط با برنامه هفتم را به سازمان مرکزی تعاون روستایی منعکس نمایند.

💢حوزه صنایع فرآوری، تولید و بسته بندی بسیار سود آور و درآمد زا است

⬅️منوچهر توسلی عضو موظف هیات مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران این جلسه را از بهترین جلسات گزارش عملکردی ارزیابی کرد و خواستار الگو سازی و برگزاری اینگونه جلسات در سطح کشور شد.

⬅️توسلی با تاکید بر اینکه در حوزه حمل ونقل مشکلاتی وجود دارد، افزود: این مهم باید تقویت شود؛ همچنین حوزه صنایع فرآوری، تولید و بسته بندی بسیار سودآور و درآمد زا بوده ومیبایست در این زمینه فعالیت بیشتری داشته باشیم.

⬅️ در ادامه معتمد معاون امور فنی و بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: در استان مرکزی چون از مواهب طبیعی ( کاشت ،داشت، برداشت ) محرومند به دنبال تقویت زیر ساختها رفته اند،به عنوان مثال در شهرستان ساوه در حوزه بذر و سردخانه ، اتحادیه بسیار خوب عمل کرده و این رویه را باید دیگر تعاونیها و استانها نیز داشته باشند.

⬅️وی در پایان گفت: در استان گلستان نیز که از شرایط طبیعی بالایی برخوردار بوده محصولات غالب شناسایی و تاکید بر محصولات اساسی بوده است.

⬅️در این جلسه هاشمی مدیر تعاون روستایی استان مرکزی در سخنانی با اشاره به وضعیت شبکه تعاون روستایی استان مرکزی در سالهای گذشته به بیان دستاوردها و تجربیات این شبکه در سال جاری پرداختند .⬅️هاشمی در این رابطه با اشاره به وضعیت گذشته شرکتهای تعاونی استان مرکزی و تلاش های انجام شده در رابطه با جوانسازی شبکه ، استفاده از ظرفیتهای موجود و نظارت بیشتر بر شرکنها ؛ یکی از علل موفقیت شرکتهای تعاون روستایی استان مرکزی را استفاده از دانش روز و نیروی مدیران عامل جوان عنوان نمود.

⬅️در انتهای این جلسه صالح المومنین مدیر تعاون روستایی استان گلستان گزارش مبسوطی از عملکرد و اجرای طرحهای موفق سازمان و شبکه تعاون روستایی راارائه کرد.وی در ادامه سخنان خود مروری کوتاه بر اقدامات و پیگیریهای تعاون روستایی استان گلستان در بخشهای مختلف از جمله بازرگانی ، خدمات فنی و حوزه تعاونیهای تولید و نظام صنفی کشاورزی داشت و به بیان مشکلات موجود در این زمینه پرداخت.
1401/09/20
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal