سخن روز /
جلسه شورای اداری مدیریت تعاون روستایی استان مازندران با حضور آقای مهندس جبرئیلی مدیر کل محترم دفتر خدمات فنی و مهندسی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران برگزار شد.
جلسه شورای اداری مدیریت تعاون روستایی استان مازندران با حضور آقای مهندس جبرئیلی مدیر کل محترم دفتر خدمات فنی و مهندسی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران برگزار شد.
1398/05/14

به گزارش روابط عمومی مدیریت تعاون روستایی استان مازندران: جلسه شورای اداری مدیریت تعاون روستایی استان مازندران با حضور آقای مهندس جبرئیلی مدیر کل محترم اداره کل خدمات فنی و کشاورزی سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور ، آقای مهندس کریمی مدیر تعاون روستایی استان ، معاونین و روسای ادارات ستادی مدیریت استان، روسای محترم شهرستانها و مدیران عامل اتحادیه های تعاون روستایی شهرستانهای تابعه در سالن اجتماعات مدیریت تعاون روستایی استان مازندران برگزار شد.

در ابتدای این جلسه آقای مهندس کریمی مدیر تعاون روستایی استان ضمن تقدیر و تشکر از حضور آقای مهندس جبرئیلی مدیرکل محترم اداره خدمات فنی و کشاورزی سازمان مرکزی، از زحمات مجموعه همکاران شبکه تعاون روستایی استان مازندران تقدیر و تشکر به عمل آوردند.

آقای مهندس جبرئیلی در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از اینکه در خدمت همکاران محترم در شبکه تعاون روستایی استان سرسبز و کوشای مازندران هستیم، از مجموعه فعالیت ها و تلاشهای بخش خدمات فنی و کشاورزی سازمان مرکزی سخن گفتند.

مدیرکل خدمات فنی و کشاورزی سازمان مرکزی در خصوص مواردی از جمله مسائل و مشکلات مربوط به تهیه و تامین نهاده های کشاورزی از قبیل انواع کودهای شیمیایی و آلی، کودهای اوره فله و پاکتی و مشکلات متنابهی که پیش آمده، بذور اصلاح شده و مسائل مربوط به رسوب بذور محصولات کشاورزی در انبارهای شبکه تعاون روستایی کشور، اقدامات انجام شده در مورد وصول هزینه های تبعی که در خصوص خرید و فروش محصولات کشاورزی در سطح شبکه تعاون روستایی کشور بوجود آمده است به بحث و گفتگو پرداختند.

در ادامه جلسه، بر اساس دستور کار جلسه در خصوص مواردی از قبیل حوزه عملکرد معاونت های مدیریت تعاون روستایی استان، موارد مرتبط به دستورالعمل های اعتباری بند الف تبصره 18 قانون بودجه سال 98 در خصوص طرحها و پروژه ها، گزارش از سوی شهرستانهایی که سال گذشته(97) از اعتبارات و تسهیلات استانی و شهرستانی برای طرح و پروژه های زیر خود استفاده نموده اند به ارائه گزارش و بیان آمار و عملکرد حوزه عمل خود از جمله اجرای طرحها و پروژه ها، برنامه ریزی جهت برگزاری دوره های آموزشی برای کارمندان سازمان و ارکان شرکتها و اتحادیه ها، تعیین تکلیف اجاره انبارها، تعیین صورت وضعیت خرید و فروش محصولات کشاورزی، جدیت و تلاش مضاعف در خصوص تخصیص سهمیه کودهای شیمیایی، فراهم نمودن مقدمات کار درجهت اجرای طرح لایروبی آببندانها، تجهیز و تکمیل واحدهای مکانیزاسیون و بانک نشا شرکتهای تعاونی تولید روستایی، برنامه ریزی و مدیریت از طرف روسای شهرستانها در خصوص رعایت ورود خروج پرسنل و برنامه ریزی در جهت نظارت و سرکشی شرکتها و اتحادیه های موجود در شهرستانها پرداختند.

آقای مهندس کریمی در پایان پس از جمع بندی موارد و مسائل مطرح شده در جلسه بیان داشتند، همگان استحضار دارند کار و فعالیت در شرایط حال حاضر یک شرایط اضطراری می باشد و باید برای عبور از شرایط موجود تا حصول نتیجه مطلوب در سایه وفاق و همدلی تلاش مضاعف داشت وی افزود از دیگر مواردی که باید به آن عنایت داشت تجمیع سازی در خصوص خرید نهاده های کشاورزی از طرف اتحادیه ها و شرکتهای استان، جدیت و پیگیری در امور مربوط به بازرگانی و بازاریابی در سطح شبکه تعاونی روستایی می باشد.

مدیر تعاون روستایی استان مازندران تاکید کرد، دو کار عمده و مهم که باید از سوی شبکه تعاون روستایی استان جدی گرفته شود تامین و توزیع نهاده های کشاورزی و حضور پر رنگ در خصوص بازرگانی و بازار یابی می باشد. 

مهندس کریمی در پایان تاکید کرد در خصوص تعیین تکلیف شرکتها و اتحادیه های غیر فعال با جدیت وارد عمل شد و در تمامی موارد با روسای جهاد کشاورزی شهرستانها و سایر نهاده ها و ادارات از جمله فرمانداری و غیره ارتباط تنگا تنگ و نزدیک داشته باشیم.

تعداد مشاهده خبر81 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:1 :1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal