سخن روز /
جلسه مشترک مدیریت تعاون روستایی استان مازندران با مدیریت آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان و مدیران عامل تعاونی های تولید روستایی در سطح شبکه تعاونی های روستایی و کشاورزی جهت تعامل و هماهنگی بیشتر در خصوص مدیریت منابع آب و خاک و لایروبی آب بندانها.
جلسه مشترک مدیریت تعاون روستایی استان مازندران با مدیریت آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان و مدیران عامل تعاونی های تولید روستایی در سطح شبکه تعاونی های روستایی و کشاورزی جهت تعامل و هماهنگی بیشتر در خصوص مدیریت منابع آب و خاک و لایروبی آب بندانها.
1398/05/15

به گزارش روابط عمومی مدیریت تعاون روستایی استان مازندران:  جلسه تعامل و هماهنگی بیشتر در خصوص مدیریت منابع آب و خاک و لایروبی آب بندانها و برنامه ریزی جهت تجهیز و نوسازی آب بندانهای استان مازندران با حضور آقای مهندس کریمی مدیر تعاون روستایی استان مازندران، مهندس فرهادی مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران، آقای مهندس ایمانی معاونت نظام بهره برداری مدیریت تعاون روستایی استان مازندران، مهندس رزاقی مدیر عامل اتحادیه تعاونی تولید روستایی استان مازندران و کلیه مدیران عامل شرکتهای تعاونی تولید روستایی استان در سالن اجتماعات مدیریت تعاون روستایی استان مازندران برگزار شد.

در ابتدای این جلسه آقای مهندس فرهادی مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران با تشکر از زحمات همه فعالان بخش کشاورزی و تولید علی الخصوص تعاونی های تولید روستایی، گفتند شرکتهای تعاونی تولید روستایی و کشاورزی از بازوان قدرتمند و کاری نظام و وزارت کشاورزی در اجرای برنامه های کلان می باشند.

وی افزود از جمله موارد اساسی و زیربنایی که باید در کشاورزی اصولی و پایدار به آن توجه ویژه داشت بحث آب بندانها و تجهیز و نوسازی آن می باشد،، زیرا آب بندانها با توجه به قدمت و پیشینه تاریخی خود و نفوذ و جایگاه اجتماعی که در میان کشاورزان و تولید کنندگان دارند دارای اهمیت ویژه ای می باشند.

مهندس فرهادی ادامه داد آب بندانها با عنایت به ویژگیهای اکولوژیک خود در حفظ محیط زیست و جلوگیری از تخریب آن در حفظ و حراست از منابع آبخیزداری و منابع طبیعی استان مازندران بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا آب بندانها ضمن دارا بودن خاصیت زهکشی و جمع آوری روان آبها اراضی بالا دست در زمان وقوع سیلابها و بارندگی ها و ذخیره سازی در خود این قابلیت را دارد که در زمان شروع کار و فعالیت کشاورزی و حتی خشکسالی و کم آبی به عنوان منبع تامین آب مورد نیاز کشاورزی اراضی پایین دست باشد.

در ادامه این جلسه آقای مهندس کریمی مدیر تعاون روستایی استان مازندران ضمن تشکر از حضور همه حاضران در جلسه و تقدیر و تشکر از زحمات تیم آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان اعلام آمادگی کردند که شبکه تعاونی های تولید روستایی و کشاورزی با تمام توان و نیرو و امکانات در جهت تحقق اهداف و برنامه های معاونت تولید و مدیر محترم آب و خاک از جمله تجهیز و نوسازی اراضی و علی الخصوص مسائل مربوط به آب بندانها در کنار شما و همکاران تان خواهیم بود.

در ادامه آقای مهندس رزاقی مدیرعامل اتحادیه تعاونی تولید روستایی استان، از مسائل و مشکلات بخش تعاونی تولید روستایی استان و راهکارهای عملیاتی برای خروج از  شرایط موجود را بیان کردند.

مهندس ایمانی معاونت تعاونی تولید روستایی مدیریت تعاون روستایی استان مازندران ابراز داشتند، مازندران دارای 35 تعاونی تولید روستایی است و این در حالی است که این استان دارای 921 آب بندان است که می توان با عنایت به قابلیت ها و استعدادهای موجود در سطح شبکه تعاونی های روستایی و کشاورزی به نحو مطلوب در جهت تولید ملی و خودکفایی و امنیت غذایی مثمرثمر باشد.

تعداد مشاهده خبر178 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal