سخن روز /
دومین جلسه شورای اداری مدیریت تعاون روستایی استان مازندران برگزار شد.
دومین جلسه شورای اداری مدیریت تعاون روستایی استان مازندران برگزار شد.
1398/07/02

به گزارش روابط عمومی مدیریت تعاون روستایی استان مازندران : جلسه شورای اداری مدیریت تعاون روستایی استان مازندران با حضور مدیر، معاونین و روسای ادارات ستادی ، روسای محترم شهرستانها و مدیران عامل اتحادیه های تعاون روستایی شهرستانهای تابعه مدیریت تعاون روستایی استان مازندران در سالن اجتماعات مدیریت تعاون روستایی استان مازندران برگزار شد.

لازم بذکر است این جلسه با حضور آقای مهندس ادیب معاون محترم دفتر ساماندهی صنوف و تشکل های مردم نهاد سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران و آقای مظفری نماینده محترم حراست سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران همراه بود.

ادیب در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مدیریت و مسئولین امر تعاون روستایی استان مازندران در خصوص تلاش برای ایجاد و شکوفایی نظام صنفی در استان مازندران ،گفت: نظام صنفی به عنوان یک بازوی توانمند و با قدرت در خدمت تولید و نظام مقدس ایران اسلامی است تا بتواند چتر حمایتی خود را بر روی کلیه تولید کنندگان اهم از عضو و غیر عضو داشته باشد.

در ادامه این جلسه آقای مظفری افزود: شبکه تعاون روستایی دارای قدمتی دیرینه در زمینه خدمت دهی به کشاورزان و تولیدکنندگان عزیز و شریف می باشد و این مجموعه براساس دستورالعمل و اساسنامه خود که یکی از کامل ترین و جامع ترین قوانین و اساسنامه ها می باشد، دارای این پتانسیل و ظرفیت می باشد که کلیه نیازهای کشاورزان و روستائیان را در تمامی زمینه های تجهیز و بستر سازی، تولید و نگهداری و انبار داری، سورت و بسته بندی و بازار رسانی، اجتماعی، فرهنگی و مدنی پاسخگو باشد.

اما متاسفانه به دلیل اتخاذ برخی سیاست های نادرست و شتاب زده از سوی مسئولین بالا دستی، قانونگذاری و ایجاد نهادهای موازی و اعطای وظایف ذاتی سازمان به واحدهای کوچک و کم ظرفیت و ناتوان بدلیل برخی منفعت طلبی های آنی و زودگذر سبب عقیم شدن و ابتر ماندن وظایف و سیاستهای کلان و دراز مدت سازمان شده است.

در ادامه این جلسه هریک از معاونین و روسای ادارات ستادی به بیان نقطه نظرات خود و بیان مربوط به حوزه کاری خود در زمینه های دقت و تعجیل در زمینه ارائه آمار در خصوص خرید و فروش محصولات کشاورزی و تهیه نهاده های کشاورزی، مطالعه و بررسی دستورالعمل زیرساخت ها و تجهیز شرکتها اتحادیه ها ، تعیین تکلیف شرکتهای غیر فعال در اسرع وقت، مدیریت آب بندانها، لای روبی انهار و کانالهای انتقال آب در بین مزارع، شن ریزی بین مزارع، ممنوعیت در واگذاری شرکت یا اتحادیه به غیر، تلاش برای ارائه ترازنامه مالی در موعد مقرر، استخدام حسابدار برای شرکتها و اتحادیه ها، واریز به موقع هزینه حسابرسی و سه درصد آموزشی از سوی مدیران شرکتها و اتحادیه ها و .... پرداختند.

سپس روسای شهرستانها و مدیران عامل اتحادیه تعاون روستایی شهرستانهای تابعه مدیریت تعاون روستایی استان مازندران، با بیان آمار و ارقام به بیان عملکرد خود در حوزه کاری شهرستان و هم چنین بیان مسائل و مشکلات حوزه کاری خود از قبیل: عدم امکان استخدام کارشناس فنی و حسابدار قابل قبول در شرکتها و اتحادیه ها بدلیل وجود بار مالی مضاعف، عدم تزریق و تخصیص منابع مالی به ادارات تابعه سبب رکود بسیاری از وظایف نظارتی و کارهای عادی و روتین شده، تعلل و تاخیر چندین ماهه در ارسال کود از مبادی تامین کود پس از واریز وجه سبب بروز بسیاری از مسائل و مشکلات لاینحل شده، بدلیل عدم وجود مستندات و مدارک معتبر قانونی دریافت اجاره انبارها از سوی برخی شرکتها و اتحادیه ها بسیار مشکل و درد سر ساز می باشد، نبود وسائط نقلیه اداری سبب رکود و ساکن ماندن بسیار از امور و وظایف حاکمیتی و نظارتی شده و مواردی دیگر از این دست اشاره داشتند.

در پایان این جلسه آقای مرادی سرپرست مدیریت تعاون روستایی استان مازندران پس از استماع تمامی مطالب ارائه شده توسط حاضرین در جلسه، ضمن تسلیت به مناسبت ایام شهادت سید و سالار شهیدان و تبریک به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و هم چنین تقدیر و تشکر از زحمات تمامی مسئولین و دست اندرکاران، گفتند تمام اعمال و رفتار ما باید در چارچوب قانون باشد و هر عملی غیر این از هر شخصی پذیرفته نیست.

آقای مرادی افزود ضمن درایت و مدیریت همه امور باید طوری برخورد شود که سبب ایجاد نشاط و انگیزه در نیرو ها شود و همکاران باید تلاش مضاعف داشته باشند که برای موفقیت در کار و تسلط لازم در اجرای امورات محوله مجهز به سلاح دانش و مطالعه باشند.

ایشان در ادامه گفتند، برای پیشرفت امور و پیشبرد اهداف خود باید حس اعتماد به وجود آورد و ارتباط و تعامل با همکاران مجموعه و سایر ادارات و نهادهای استانی و شهرستانی بیشتر شود.

وی در پایان از همه مسئولین استانی و شهرستانی خواست موضوع مستند سازی اموال منقول و غیر منقول سازمان، اتحادیه ها و شرکتها را جدی بگیرند

تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:4 :1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal