سخن روز /
به بار نشستن برنامه هدفمند سازمان مرکزی تعاون روستایی در جهت ساماندهی واحدهای اعتباری
به بار نشستن برنامه هدفمند سازمان مرکزی تعاون روستایی در جهت ساماندهی واحدهای اعتباری
1398/09/10
به بار نشستن برنامه هدفمند سازمان مرکزی تعاون روستایی در جهت ساماندهی واحدهای اعتباری
1398/09/09

معاون وزیر جهاد کشاورزی خبر داد:

به گزارش پات، دکتر حسین شیرزاد رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در تشریح آخرین وضعیت ساماندهی واحدهای اعتباری و نتایج ناشی از برنامه هدفمنداین سازمان در راستای تعیین تکلیف نهایی اینگونه واحدها اعلام کرد: تعداد این واحدها از 673 مورد در سال 97 به 45 مورد تا پایان آبان ماه 98 تقلیل یافته است.

دکتر شیرزاد اهم اقدامات صورت گرفته در این خصوص را برگزاری جلسات مستمر برای تحلیل وضعیت مالی واحدهای دارای بحران، فشار برای وصول مطالبات، پیگیری تعدیل واحدها، کاهش نیروی انسانی و هزینه های جاری آنها، تشکیل تیم کارشناسی برای اصلاح اساسنامه­ها، اقدامات حقوقی بمنظور حفظ حقوق سهامداران و جلوگیری از خروج اعضای هیئت مدیره صندوق­های مسئله­دار از کشور، تشکیل جلسات مستمر با مدیران و کارشناسان معاونت نظارت و بازرسی بانک مرکزی و نظایر آن اعلام نمود.

وی همچنین اظهار داشت: تعداد کل سپرده گذاران این واحدها که در ابتدای سال نودوهفت معادل 1225218 نفر بود، در پایان همانسال به رقم 668508 نفر کاهش یافت. ضمن اینکه این تعداد نیز طی سال جاری و تا پایان آبان ماه به عدد 170772 نفر تنزل یافته است. علاوه بر این، سرجمع معوقات صندوق ها نیز که در ابتدای سال 97 به 1250575 میلیون ریال بالغ میشد در پایان سال گذشته به مبلغ 712704 میلیون ریال و در هفت ماهه سالجاری نیز این میزان به 330520 میلیون ریال کاهش یافته است.

رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در خاتمه افزود: لازم به ذکر است در راستای پیگیری ها و اقدامات بعمل آمده از طریق دادسرای جرایم پولی و بانکی، پلیس امنیت، ادارات کل اطلاعات و شورای تأمین، تلاش سازمان بر استمرار کنترل و ساماندهی نهایی واحدهای اعتباری و دقت ویژه در راستای پیشگیری از بحران­های احتمالی متمرکز شده است.

تعداد مشاهده خبر16 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal