سخن روز /
آقای مهندس عنایتی مشاور فنی و اجرایی مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران به اتفاق هیئت همراه از مرکز لجستیک و پایانه صادرات محصولات کشاورزی روماک گستر پارس بازدید کردند.
آقای مهندس عنایتی مشاور فنی و اجرایی مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران به اتفاق هیئت همراه از مرکز لجستیک و پایانه صادرات محصولات کشاورزی روماک گستر پارس بازدید کردند.
1399/08/05

        به گزارش روابط عمومی مدیریت تعاون روستایی استان مازندران: آقای مهندس عنایتی مشاور فنی و اجرایی مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی استان مازندران در پایان برنامه حضور خود در استان مازندران به اتفاق هیئت همراه از مرکز لجستیک و پایانه صادرات محصولات کشاورزی روماک گستر پارس بازدید کردند.

در این بازدید عنایتی اظهار داشت: اجرای این پروژه که  نخستین مرکز لجستیک و پایانه صادراتی محصولات کشاورزی در استان است یک پروژه ماندگار برای مازندران خواهد بود که موجبات توسعه اقتصادی استان را فراهم می‌آورد.

 وی گفت: مازندران با توجه به حجم بالای تولید انواع محصولات کشاورزی و با توجه به اینکه در وضع موجود تقریبا بیش از 30 درصد از مرکبات تولیدی دراستان بدلیل عدم نگهداشت صحیح وعلمی و تغییرات اقلیمی تقریبا دورریز می شوند درصورتی که  می شود با راه اندازی این مرکز و ایجاد فرایند ذخیره، توزیع و همچنین ایجاد واحد کنسانتره از دور ریزها و محصولات نیمه مرغوب را به ثروت تبدیل نمود.  

مشاور مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور با اشاره به این که این پایانه ها می توانند با نگهداشت محصولات و بازاریابی در بازارهای هدف،ضمن تثبیت قیمت، درافزایش درآمد کشاورزان و افزایش بهره وری کمک شایانی نماید.

مجتمع مرکز لجستیک و پایانه صادرات محصولات کشاورزی روماک گستر پارس دارای کلیه امکانات، تجهیزات لازم برای آماده سازی، نگهداری و بازاریابی محصولات کشاورزی جهت تنظیم بازار داخلی و توزیع مدرن وعلمی محصولات کشاورزی و تسهیل امر صادرات را بطور یکپارچه فراهم می نماید.

این پایانه در سه فاز با 9 هکتار زیربنا پیش بینی شده , فاز اول آن با 31 هزار متر مربع هم اکنون 95 درصد پیشرفت فیزیکی داشته که مجموعا حدود 223 میلیارد تومان حجم سرمایه گذاری آن بوده که 49 درصد ان از طریق تسهیلات بانک و 51 درصد آن توسط سرمایه گذار انجام می شود .

ظرفیت فاز اول این پایانه 140 هزار تن خواهد بود که امکان تخلیه حدود 600 تن در ساعت و اسکنرهای آن نیز 65 تن در ساعت ظرفیت خواهند داشت.

در صورت تأمین و آماده سازی تمام مقدمات امر این پایانه در آینده ای نزدیک با حدود هزار نفر اشتغال مستقیم به بهره برداری خواهد رسید.

تعداد مشاهده خبر74 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal